Şirket Açmak - Şirket Kurma Maliyeti
Şirket Açmak (Kurmak)

Şirket Açmak (Kurmak)

Herkes  duymuştur: “Şirket açmak kolaydır ama kapatmak zordur.” derler. Bu kısmen doğru bir sözdür. Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik şirket açmak ve şirket kurma maliyeti hakkında şirket kurmak isteyenlere yardımcı olacağını umduğumuz bir yazı.

şirket açmak

Birçok kişinin, özellikle de erkeklerin hayalidir bir şirket açıp yönetmek. Doğru yönetilip doğru adımlar atılırsa büyük paraların kazanılabileceği bir gerçektir. Her güzel şeyin bir “ama”sı vardır, bunun da var. Özellikle şirketlerden biri olmaya karar verdiyseniz aşağıdaki “ama”ları dikkatle okuyun.

Gerçekçi Olun

Şirket açıp para kazanmanın birinci koşulu gerçekçi olmaktır. Dizilerin ve filmlerin etkisiyle portakal suyundan bir yudum alıp lüks arabanızla şirkete doğru yol almayı hayal ediyorsanız bunu unutun. Gerçekçi olun, şirket açılırken masrafların ve stresinizin artacağını unutmayın. Şirketiniz kendi ayakları üstünde duruncaya, sistem oturuncaya kadar rahat yüzü görmeyi unutun. Büyümeye giden yol kan, ter ve gözyaşından geçer, unutmayın.

Sisteminizi Kurun

Sisteminizi dikkatle kurun. Herkesin yapacağı iş belli olsun. Bu herkesin kendi işinde uzmanlaşmasını sağlayacak ve aksaklık çıktığında kimin sorumluluk alanında aksaklık çıktığını anlamınızı kolaylaştıracaktır. Fakat şirketinizin ilk zamanlarında bu şekilde çalışması pek mümkün değildir. İlk zamanlar herkes, her işi yapar. Zaman içinde görev ve sorumluluk dağılımını yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Hesap Tutun

şirket kurumu

En önemli adımlardan biri girdi ve çıktıların kaydını kalem kalem tutmanızdır. En küçük kalemleri bile mutlaka kayıt altına alın. Bu alışkanlık haline gelmeli ki hesap tutulmaz, kâr-zarar kaba hesapla tahmini ilerlerse batma ihtimaliniz çok yüksektir. Çünkü sattığınız ürün veya verdiğiniz hizmetin size net maliyetini bilmenizin başka yolu yoktur. Net maliyetini bilmediğiniz bir ürünü kaç liraya satacağınızı ya da yüzde kaç zam yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.

Rakip firmalarla birebir aynı fiyatlamaları yapmak da doğru değildir. Çünkü rakip firmalar kira, ulaşım vs. giderlerini sizden daha ucuza ya da daha pahalıya mâl ediyor olabilir. Maliyetiniz düşükse ürünü ucuza satarak fark yaratabilirsiniz. Maliyetiniz yüksekse de başka yönlerden ürününüzü ön plana çıkartmalısınız. Her koyun kendi bacağından asılır, siz kendi fiyatlamanızı kendi giderlerinize göre yapmalısınız.

Temizlik Şirketleri Açmak

diyarbakır temizlik şirketleri açmak

 

Şirket Kurma Maliyeti

şirket kurma masrafı

Bireysel şirket açmak istiyorsanız bunun maliyeti yüksek sayılmaz. 2019 itibariyle 560 TL civarı bir gider söz konusudur. Bunun yanında 100 TL – 200 TL arası bir muhasebeci masrafı olacaktır. İyi bir muhasebeciye fazladan vereceğiniz 50 TL’ye acımayın. İyi muhasebeci sizi birçok masraftan kurtarabilir. Bunlar şirket kurmak için evrak masraflarıydı. Geriye kalan ücretler siz belirleyeceksiniz. Bütçenize göre sizi aşırı strese sokmayacak kadar masraf yapmalısınız. Yoksa masrafları düşünüp hemen para kazanmaya çalışacak ve sakin kararlar almanız zorlaşacaktır. Doğru kararlar alıp emin adımlarla büyümeniz için anlık değilgeleceğe yönelik kararlar alabilmeniz çok önemlidir.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Temizlik Şirketi Açmak için Tüm Gerekenler Lütfen Tıklayın.
Örnek Olarak Bir Temizlik Şirketi Lütfen Tıklayın.
Temizlik Şirketi Kurmak için Lütfen Tıklayın.

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)