temizlik şirketleriyle anlaşmak, temizlik şirketi bulmak
Temizlik Şirketleriyle Anlaşmak

Temizlik Şirketleriyle Anlaşmak

Profesyonel temizlik şirketlerinin ve profesyonel temizlikçilerin sayısı giderek artıyor. Türkiye’de 1 milyondan fazla temizlikçi çalışıyor. Bunların arasında üniversite öğrencileri hatta öğretmenler bile var.

Temizlik için eleman bulur gibi ev temizliği hizmeti veren bir şirketle anlaşmak için arkadaş ve dostlarınızın önerilerine başvurmak en geçerli yöntemdir. Sonra da yörenizdeki tüketici hakları temsilcilerine bu şirket hakkında şikayet olup olmadığı konusunda danışın. Eğer yoksa ne mutlu.
 
 
 
 
 
 
Şirkete şu soruları sorun:
• Hizmetiniz garantili mi?
• Çalışanların Sosyal Güvenlik primlerini ve vergilerini kim yatırıyor?
• Çalışanlarınız sözleşmeli mi?
• Sigortanız var mı?

Evinize bir grup yabancıyı sokmadan önce sigorta kapsamında olup olmadıklarını yani değerli bir vazonun kırıldığında ödenmeyeceğini öğrenin. Bazılarının sigortası yoktur, diğerlerinin ise kaza ve ihmalden doğacak zararlar sigorta kapsamında olduğundan karşılanır.
Ücretler çok değişkendir. Bazen hafif ev işleri için tek ücret, duvar silmek gibi ağır işler için ise daha yüksek saat ücretleri istenebilir. Genel olarak en az 4 saat ücreti ödemek gerekmektedir. Camları silmek gibi bazı işlerin de belli fiyatları vardır. Hizmetlerin fiyatlandırma listesini inceleyin. Bazıları belirli iş saatleri içinde çalışır diğerleri ise talebinize göre esnek davranabilir.
 
Bu hizmet şirketlerinin uzmanlık düzeyleri de değişebilir, şirket elemanlarına eğitim verip vermediklerini öğrenin. Değerli eşya ve mobilyalarınız varsa elemanların becerilerini araştırıp değerlendirmeden karar vermeyin.

Temizlik şirketiyle anlaştıktan sonra nelerin yapılmasını istediğinizi açıkça ve net bir şekilde söyleyin: Eğer birkaç kişilik ekip çalışıyorsa oda oda yapılması gerekenlerin listesini verin.

Yapılan temizliği aynı gün değerlendirin. Eksik kalan temizliğinizi aynı gün yeniden yaptırmak, ertesi gün çağırarak yaptırmaktan çok daha kolay bir yoldur.

Doğu Temizlik çalışma saatleri ve şeklini müşterilerimizin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre belirliyoruz. Yüksek standartlarda temizlik deneyimi için lütfen arayın.
 
Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:
 

 

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)