Araba Temizliği - Pratik Araç Temizliği bizi takip edin, instagram
Ev Temizlik Ürünleri ile Pratik Araç Temizliği

Ev Temizlik Ürünleri ile Pratik Araç Temizliği

Araba Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni bir araba alındığında "Aman buna çok iyi bakacağım." denir. Bir süre bu karara uyulur. Ama çok geçmeden akla gelebilecek her şey arka koltuğa kurulurken arabanın her yanı da dağınıklıktan nasibini alır. Temizlikte uzman temizlik şirketi Doğu Temizlik'ten araç temizliğine dair püf noktalar geliyor. Hiç duymadığınız araba temizlik yöntemleri okuyacağınızı garanti ederiz.

araba süpürmek

◆ Arabanın  içini elektrik süpürgesiyle  temizleyin. Küçük el süpürgeleri yerdeki toz toprağı kolayca temizler. Araçta bol kağıt havlu ve peçete bulundurun. Bir şey dökülüp saçıldığında ertelemeden hemen çaresine bakın.

◆ Döşeme için halı şampuanı kullanın. Döşemeler epey kirliyse bununla başa çıkabilirsiniz. İyice kurumadan da elektrik süpürgesi kullanmayın.

◆ İzmaritlerin için için yanmaması için küllüklerin dibine biraz karbonat ya da ince kum serpin. Aslında arabada sigara içilmesine izin vermeyin!

◆ Krom bölümleri parlatın. Bitirince çok hoş  göründüğü  için bu işi yapmak hayli eğlendiricidir. Özellikle araç yıkandıktan sonra parlatmalısınız.

◆ Karbonat aynı zamanda  siperlikler,  farlar, krom ve emaye üzerindeki trafik lekeleri ve izlerini de tertemiz yapar.

araba temizlik

Böcek ve kuş pisliğini temizlemek  için soğan ve patates filelerinden yararlanın. Bunlarla ovun ve sonra atın.

◆ Arabayı gölgede yıkayın. Bütün camlarını kapatın ve tepeden başlayarak yanlara doğru temizleyin. Tekerlekler, çamurlukların altı ve tamponlar dahil arabanın her yanına şampuanı sıkarak fırçalayın. ·

◆ Krom temizleyici. Kabartma tozuna nemli bir süngeri batırın ve bununla kromu silin. Yirmi dakika kadar bekleyin sonra durulayıp, kuru bir bezle iyice ovarak parlatın.

Araba yıkamak için satılan özel şampuanlardan alın. Önce yumuşak bir bez ya da süngerle silin. Yukarıdan aşağıya doğru çalışın. Her tarafı sırayla silip ovun ancak duru su devamlı açık durarak kirleri akıtmalı. Sonra iyice durulayın ve yumuşak bir bez ya da güderi ile kurulayın.

◆ Deri bölümleri su ve sabunlu karışımla silin. Koltukların üstüne toz sabunu serpin ve nemli bir süngerle silin. Sonra saç kurutma makinesiyle kurutun.

◆ Kapı çevresindeki kauçuk bantlara bitkisel yağ sürerseniz kapı ve camlar soğukta donarak sıkışmaz.

◆ Eğer kilit donduysa, asla anahtarı zorlamayın. Kilidi bir çakmakla ısıtın. Sonra anahtarı usulca çevirin.

Karda buzda kalırsanız diye otomobilinizde evcil kediler için hazırlanan saman ve kum karışımından bir torba bulundurun bunu yola serpebilirsiniz. Acil durumlarda arabanın döşemesindeki örtüleri çıkarıp arka tekerleklerin önüne yerleştirip ilerleyebilirsiniz.

araba silme

◆ Benzin alırken boş bekleyeceğinize güderiyle camlarınızı silin. Bu arada benzincide hemen koşup camları silen ya da yıkayanların olduğu eski günleri hasretle yad edin.

Tampon ve çamurluğa yapışan kağıt, bant, etiket gibi şeyleri asetonla silin, çıkmazsa bir jiletle çok dikkatli bir şekilde kazıyın.

◆ Pas lekeleri için çift taraflı bulaşık süngerlerinin ince telli yanını sabunlayıp bununla lekeli yerleri ovarak silin.

◆ Boyanın çizilmiş yerlerini aynı renkteki boya kalemiyle kapatın.

◆ Yeni araba mı aldınız? Araç camlarında ve  gövdede  yapışık çeşitli yazı ve fiyat etiketlerini çözmek için sıcak sirkeyle silin, çıkana kadar bu işlemi sürdürün. Ayrıca bitkisel yağ sürüp bir süre beklettikten sonra sıcak su ve sabunla ovarak da çıkartabilirsiniz.

◆ Arabanızda   okunacak   bir şeyler    bulundurun. Çocuklarınızı derse bırakırken, eşinizin toplantıdan çıkmasını beklerken ya da trafik sıkışınca zamanı değerlendirmek üzere okursunuz.

◆ Otomobilde rahat bir çift yedek  ayakkabı bulundurursanız, iş çıkışı bunları giyerek ayaklarınız sızlamadan kolaylıkla alışverişinizi de yapabilirsiniz. Araba kullanırken kağıt havlu ve mendil yanı sıra bir kutu da kolonyalı mendil bulundurmanın sayısız yararları vardır.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik ev temizliği, ofis temizliği, inşaat sonrası temizlik ve dış cephe temizliklerinde uzmanlaşmıştır fakat araba temizlemeyle ilgili püf noktaların işinize yarayacağını umarak paylaşmak istedik. Saydığımız yöntemleri gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)