4 Adımda Cam Silmenin Püf Noktaları - Cam Nasıl Silinir?
4 Adımda Cam Silmenin Püf Noktaları - Cam Nasıl Silinir?

4 Adımda Cam Silmenin Püf Noktaları - Cam Nasıl Silinir?

4 Adımda cam silmenin pratik yolunu sizlerle paylaştık. Çok kolay yöntemlerle pırıl pırıl parlayan camlarınız olacak. Zahmetsizce parlayan camlara kavuşmak için adım adım ilerlemeniz yeterli.

1. Adım: Cam Nasıl Silinir? (Pratik Cam Silme)

Camları yukarıdan başlayıp aşağıya doğru silmelisiniz. Böylelikle temizlediğiniz camların su damlalarıyla yeniden kirlenmesini engellersiniz. Cam silerken dışarısını enine, içini boyuna ( ya da tam tersi) hareketlerle silin. Böylece temizlenen camların nerede kaldığını daha kolay görürsünüz.
 
Cam Silme İpucu: Haftanın en güneşli gününde cam silmeye kalkışmayın. Hem leke ve izlerin görünmesine neden olur hem de güneşte dinlenip ışınlarından yararlanmak sağlığınıza daha iyi gelir.
 
Doğu Temizlik personelinden örnek cam silme için aşağıdaki videoyu izleybilirsiniz.
 
 
 

2. Adım: Ulaşılamayan Camlar Nasıl silinir?

Bazıları ulaşamadığı camları silerken canını tehlikeye atar. Pencere pervazına tırmanıp aşağı sarkar. Bu çok tehlikeli bir yöntemdir. Büyük camlar için uzun saplı bir cam sileceği ya da bezi dolayacak bir sopa edinin. Fazla iz kalmadan camlarınız tertemiz olur. Mükemmel cam temizliğine kavuşayım derken canınızdan olmayın.

Camlarınızın pırıl pırıl olması için cam silme sıvılarından yararlanın.
 
Cam silme sıvısını ahşapların üstüne damlatmayın. Bu tip deterjanlar ahşaba zarar verebilir. ayrıca özellikle yağlı boya ve badanadan sıçrayaan izleri temizlemek için camlarınıza asla bulaşık teli sürmeyin, çizilebilir.
 
 
 

3. Adım: Cam Silmek için Gerekli Malzemeler

Peki, cam neyle silinir? Kimi gazete kağıdı kullanın diyor. Kimileri de gazete kağıdı kullanmayın da neyle silerseniz silin diyor. Buruşturup sirkeli suya batırılmış gazetenin camları parlatmakta mucizeler yarattığını söyleyenler de var. Bizim önerimiz gazeteyi sirkeye batırıp kuruyana kadar aynı kağıtla camı sürekli ovun. Sonra da bir bezle ya da kuru gazeteyle kurulayın.
 
 

Şampuanla Cam Silme

Cam silme suyuna birkaç damla şampuan koymak çok etkili bir yöntemdir. Bu sayede camlarınızın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Birincisi şampuanı çok koymayın. Cam silme suyuna fazla miktarda şampuan koyarsanız camda lekeler kalabilir. Lekesiz cam silmek için şampuanı kararında koymalısınız. Azı karar çoğu zarar. 

Dalin Şampuanla Cam Silme

Dalin'le cam silmek bazı kadınların tercihi oluyor. Cam silme suyuna koyduğunuz şampuanın markasından çok içeriği önemlidir. Dikkat etmeniz gereken noktaysa cam suyuna koyduğunuz şampuan kremli şampuan olmasın. Sıradan bir şampuandan koyduğunuz birkaç damlanın yarattığı farka inanamayacaksınız.

4. Adım: Cam Silme Suyuna Ne Konur?

Cam silme suyu formülü hangi mevsimde cam sileceğinizden tutun da sileceğiniz alana ve yüzeyin ne tür bir kirle kirlendiğine göre değişiklilk gösterir. Temizlik Şirketi Doğu Temizlik olarak birçok alan ve kir çeşidi için hangi karışımı nasıl uygulayacağınızı paylaştık.

Cam Silme Suyu Hazırlama

  • Alüminyum çerçeveleri temizlemek için gümüş parlatıcı kremlerden yararlanılabilir.
  • Cam silerken özellikle de bu solüsyonları ve diğer temizlik deterjanlarını kullandığınızda plastik eldiven kullanmalısınız.
 
Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:
 

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)