Araç Koltuk Temizleme – Ev Temizlik Ürünleriyle Pratik Temizlik bizi takip edin, instagram
Araç Koltuk Temizleme – Araba Koltuk Temizleme

Araç Koltuk Temizleme – Araba Koltuk Temizleme

Ev Temizlik Ürünleriyle Araç Koltuğu Temizliği

   Araba koltuklarınız kullanımdan dolayı oldukça dağınık ve lekeli olabilir. Bu nedenle, arabanızı temiz tutmanıza yardımcı olmak için, araba koltuklarını ev ürünleri ile nasıl temizleyeceğinizle ilgili bazı yararlı ve yapılması kolay Diyarbakır Temizlik Şirketi Doğu Temizlik ipuçları var.

Kumaş Araç Koltuğu Temizleme

  Arabanızı bir oto yıkamacıya götürmek yerine, kumaş koltuklarınızı kendi başınıza temizlemenin birkaç yolu vardır. Örneğin;

  • Soda kullanın. Lekeli bölgeye hafifçe püskürtün ve lekeyi temizlemek için bir fırça kullanın, ardından temiz bir havluyla silin
  • Bir kabartma tozu çözeltisi kullanın. Bir bardak ılık su ile ¼ bardak kabartma tozu karıştırın, ardından lekeyi temizlemek için hafif bir solüsyon tabakası ve bir diş fırçası kullanın. Leke zorsa, çözeltiyi yaklaşık 30 dakika bekletin.
  • Sirke karışımı kullanın. Bir bardak sirke, birkaç damla bulaşık deterjanı ve yaklaşık bir galon(1 Galon=3,78541178 litre)sıcak suyu bir kovaya karıştırın. Sonra karışımı lekeye daldırın ve koltuktan temizlemek için bir fırça kullanın, koltuğu durulamak için temiz su kullanın.
  • Çamaşır deterjanı kullanın. Belirli bir döşeme deterjanı temizleyiciniz yoksa bazı çamaşır deterjanlarını sıcak suyla karıştırır ve lekeleri bununla nemlendirirsiniz. Deterjanı koltuktan durulamak için soğuk suyla bir havlu kullanın ve lekeyi ovalayın.

Deri Koltukların Temizlenmesi

  Deri koltuklar, malzemenin üstün kalitesi nedeniyle kumaş döşemeye kıyasla daha fazla dikkat gerektirir. Deride oluşan lekeleri temizlemek aşağıdaki yollardan birini deneyin.

  • Oje çıkarıcı veya sürtünme alkolü-çizilmeye müsait monitör, digital fotoğraf makinesi, gözlük vb materyallerin temizliği için tavsiye edilen temizlik ürünlerini kullanın. Lekeyi alkole batırılmış bir pamukla silmek lekeyi deriden yavaşça kaldıracaktır. Ve leke kalktığında, alkolü koltuktan ılık su ve bulaşık sabunu ile temizleyin.
  • Jel olmayan bir diş macunu kullanın. Daha iyi bir teknik, lekeye biraz diş macunu sürün ve ardından lekeyi hafifçe temizlemek için temiz bir diş fırçası kullanın.
  • Limon suyu ve krema tartar kimyasal bir bileşendir eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Eşit miktarda limon suyu ve tartar kremasını bir macun haline getirin ve lekeye uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekleyip sonra nemli bir süngerle silebilirsiniz. Macunun ağartma etkisi vardır, bu nedenle sadece açık renkli koltuklarda kullanılmalıdır.
  • Sirke karışımı deri koltuklarda da çalışır!

Doğu Temizlik Şirketi olarak bu ev temizlik ürünlerinin araba koltuklarınızın yeni gibi görünmesine yardımcı olmasını umuyoruz. Daha faydalı ipuçları için bloğumuzu takip etmeye devam edin.

Aşağıdaki Konu İlginizi Çekebilir:

4 Adımda Pratik Araç Temizleme

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)