Temizlik Malzemeleri ve Kullanım Alanları
Temizlik Malzemeleri - Temizlik Eşyaları

Temizlik Malzemeleri - Temizlik Eşyaları

Doğu Temizlik olarak hangi temizlik malzemesinin nerede daha etkili kullanılacağı hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Doğru malzemeniz yoksa işi doğru yapamazsınız. Bu yüzden de markete koşup toz almak için temiz bezler ara malzemeler almalısınız. Malzemenin iyisinden alırsanız hem daha çok dayanır hem de daha çok işe yarar.

TEMİZLİK MALZEMELERİ LİSTESİ

Elektrik süpürgesi Kullanımı

 Bu şart. Gelişmiş bir model ve çok fonksiyonlu olan bir makine hayli maliyetli olabilir.  Özellikle de değişik işlevler için birkaç farklı başlığı olanlardan seçmelisiniz. Temizlik Benim İşim ve Temizlik Avcıları gibi programlarda kullanılan aletlerden alınan sonuçları da görmüşsünüzdür. Temizlikte kullanılan aletler profesyonel ve fonksiyonlu oldukça aldığınız verim artacaktır.

Yerler Hangi Deterjanla Silinir?

 Yer silmek için vileda kovasına yeteri miktarda su ve yüzey temizleyici koyun. Viledanın ucu bez saçaklılar ya da süngerli olanlarını kullanabilirsin ancak kalın, iyi, kalite sünger seçerseniz hemen parçalanmadan daha uzun süre dayanır. Alırken süngeri ya da saçaklı kısmı değiştirilebilir olanlardan seçmelisiniz.  Sünger  ya da saçaklar parçalandığı zaman yedeği ile değiştirmek istediğinizde sapına yapıştırılmış olduğunu gördüğünüz olmuştur ya da yedek sünger aldığınızda kullandığınıza uymadığını fark etmişsinizdir. Hem canınız sıkılır hem de işiniz engellenir. Bu yüzden hem değiştirilebilir hem de yedeği olan süngerli ya da yedeği olan yer sileceklerinden almaya dikkat edin.

Büyük temizliğe haliniz olmadığı günlerde çalı süpürgeleri imdada yetişir. Hemen ortalığı süpürüverirsiniz.

Fırça Şeklinde  Süpürgelerin Kullanımı

 Özellikle merdivenleri temizlemek için çok elverişlidir.  Aynı zamanda ahşap mobilyalar da çok işe yarar.

 Çalı süpürgesinin Kullanımı

 Uzun ve kalın kılları ve uzun sapıyla geniş alanları avlu ve bahçeleri temizlemek için idealdir.

 El Süpürgesinin Kullanımı

 Kablolar, kordonlar, elektrikli süpürgenin sesi olmadan halınızı bir güzel süpürüyor.

 Toz Püskülün Kullanımı

 Kısa bir sapa yapıştırılmış hayvan türlerinden yapılan toz püskülleri ile toz almak çok eğlencelidir. Bu toz püsküller kolayca toz alıyor. Erişemeyeceğiniz noktalara da kolayca girerek toz zerrelerinden eser bırakmıyor. Bunların özellikle uzun saplı olanlarından seçmenizi öneririm. Böylece tavanın en yüksek köşesindeki örümcek ağlarına dahi ulaşırsınız.

 Fırçaların Kullanımı

 Ovalayıp derinden temizlik yapmanız gerektiğinde fırçalar en büyük yardımcılarınızdır. Kesinlikle iyi kalite ve sert kıllı olanlardan seçmelisiniz.

 Tuvalet fırçasının Kullanımı

 Banyo ve tuvaletinizde birer tane bulundurmalısınız. Bu fırçayı plastik bir kutunun içinde tutmanız kötü bir görüntü yaratır. Kendi kutusunda olanlardan alın ve mümkünse her kullanıştan sonra tuvaletindeki dolabın içine kaldırın.

 Taş Fırçaların Kullanımı

 Daha büyük ve saplı olur. Bunlarla yer karolarını banyo ve tuvalet fayanslarının fırçalayıp temizlersiniz. Şimdilerde naylon kollu olanlar da çok kullanışlı ve dayanıklı. Banyo küveti ile lavaboyu da bununla parlatabilirsiniz.

 Diş Fırçalarının Kullanımı

 Diğer araçlarla erişemeyeceğiniz minik kıvrımlı yerlerde eski diş fırçalarının kullanılacağını hemen herkes bilir. Klozet kapağının vidalarını ya da musluk kenarına bunlarla iyice arıtabilirsiniz. Eski diş fırçaları küçük boyları ile büyük işler başarıyor. Eğer eskileri atıyorsanız yeni bir tane alın.

Temizlik malzemeleri konusunda doğrudan pazarlama yapan şirketlerin kataloglarını sık sık inceleyip büyük marketlerin konu ile ilgili reyonların ziyaret ederek yenilikleri izlemekte de büyük yarar var.

Temizlik Bezlerinin Kullanımı

 Çoğunluk bunlar bezdir ancak bez olmaları şart da değil. Aynı işi gören sentetik bazı malzemeler de var.  Ancak hiç kullanmamanız gerekenler de bulunuyor. Pamuklu bez işe yarıyor, hala bulabilirseniz kumaştan yapılmış çocuk bezleri ve erkek iç çamaşırları, eski fanilalar, gecelikler ideal. Bu arada eski keten masa örtülerinin takımı ve peçeteler de olur ancak günümüzde ender kullandıklarından değerleri artı. O yüzden toz bezi olarak kullanılmak için pahalılar. Naylon olanları çöpe atabilirsiniz çünkü nemi almadıkları gibi kiri de iyi toplayamıyor. Temizlik şirketleri genellikle fiber temizlik bezlerini kullanıyorlar.

 Kağıt havlulara çok alıştıysan ucuz olanlardan almayın. Tasarruf ettiğinizi düşündüğünüze değmez. Nemli Kağıt mendiller de işe yarayabilir ancak sakın gazete kağıdı kullanmaya kalkmayın. Temizlik yapayım derken ortalığı batırırsınız.

 Süngerlerin Kullanımı

 Süngerler temizliğin vazgeçilmez malzemelerindendir. Boy boy, çeşit çeşit kullanabilirsiniz. Bir kenarı kalın, diğeri ince çift taraflı olanlarından da bulundurun.

 Özellikle mutfak temizliğinde süngerler mucizeler yaratıyor. Süngerlerin kenarları kokmaya, rengi dönmeye başladığında artık yenisini kullanmalısınız.

 Diğer araçlar

 Kova ya leğenler de Temizlik malzemeleri arasında yer alıyor. Özellikle çift bölmeli kovalar bir tarafından sabunu diğerinde de durulama suyuyla işleri kolaylaştırıyor. Yerleri silmek için balkon yıkamak için çiçekler için birkaç kovaya ihtiyacımız olacaktır. Temizlik deterjanları kullanırken plastik eldivenler giyme ihmal etmeyin. Kaliteli olanlardan alırsanız daha uzun süre dayanır.

 Cam Sileceğinin Kullanımı

 Camlarınızı temizleme işini hızlandırır. Eski bir araba sileceği de aynı işi görebilir.

Bütün bu işleri temizlik firmalarına da yaptırabilirsiniz tabi. Fakat her zaman bir temizlik şirketinden hizmet almak mümkün olmayabilir. Temizlik Hizmet almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik temizlik malzemelerinin doğru kullanımı ve pratik temizlik sırları hakkında her zaman yanınızda. Daha fazla bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)