Bahar temizliği Nasıl Yapılır? - Kolay Bahar Temizliği bizi takip edin, instagram
Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar temizliği bütün bir yıl boyunca yapmaya fırsat bulamadığımız temizliklerin yapılmasıdır. Diyarbakır Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik’ten işinizi çok kolaylaştıracak, bahar temizliğinizi planlamanıza yardımcı olacak bilgiler.

Perde, panjur ve tenteleri yıkayıp temizleyin. Bu cidden önemli ve hayli zorlayıcı bir iştir. Güneşlikleri çıkarıp banyo küvetine doldurduğunuz ılık deterjanlı suya yatırın. Kaba kiri aktıktan sonra birkaç kez durulayıp sularını akıtın. Fazla sıkmadan banyo küvetinin üstüne asın.

Panjurları ise una batırdığınız bir fanila parçasıyla silebilirsiniz. Tuhaf gelebilir ama işe yaradığını göreceksiniz. Jaluzilerde de bu yöntem işe yarıyor ancak onları deterjanlı suyla da silebilir sonra iyice kurularsınız.bahar temizliği

 
 

Camları silin.

 

Yazlık, kışlık giyeceklerinizi ayırın. Bir yıl boyunca hiç gerek duymadığınız ya da giymek istemediğiniz elbiselerin durumuna göre ya ihtiyacı olan birilerine verin ya da kumaşını bir şekilde değerlendirmek üzere ortadan kaldırın.


Radyatörleri silip temizleyin. Radyatörler, kalorifer petekleri ve havalandırma sisteminizin bakımını yaptırın. Bu hem genel bir temizlik sağlar hem de sistemin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Barbekü mangalınızı ve ızgaralarını arıtın. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. Kömürler kor gibi kızarınca en kalınlarından büyük alüminyum folyoyu üstüne kapatıp bastırarak kenarlarını iyice sıkıştırın. Sonra mangalı alt üst edin. Folyoyu açtığınızda barbekü kenarlarında ve ızgarasında kalan yağ ve yiyecek kalıntılarının temizlendiğini göreceksiniz.


Yatak örtüleri, yorgan, battaniye ve koltuk kılıflarını temizletin.
Halıları altüst edip ters taraftan da elektrik süpürgesiyle güzelce süpürün.
Halıları şampuanlayıp püsküllerini yıkayın. Sürekli basılan yerlerle basılmayan bölümleri dengelemek için yerlerini değiştirin.
Garaj, çalışma atölyesi, merdiven altı ve tavan arasını düzenleyip temizleyin.

Bahar Temizliği Ne Zaman Yapılır?

bahar temizlik

Bahar temizliğinin en doğru zamanı mart ayıdır. Aslında bunun en büyük nedeni sobalı evlerdir. Kışın bitmesiyle artık sobaların kaldırılması, kurum ve isin temizlenmesi gerekir. Sobalı bir evde oturmuyorsanız bile yine de kışlıkları ve halıları kaldırmak gibi işleri mart ayında yapmak en doğrusudur. Belli bir tarih belirlemezseniz kışlıkları kaldırmak, yaza hazırlanmak sandığınızdan uzun sürebilir. Bahar temizliğini erteleye erteleye ağustos ayını bulabilirsiniz.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)