Şömine Temizliği, Ocak Temizliği bizi takip edin, instagram
Ocak ve Şömine Temizliği

Ocak ve Şömine Temizliği

Özellikle her yerin pırıl pırıl olması gerektiği durumlarda şöminenin de temiz olmasını isteriz. Ocağın içindeki yanma işlemi sırasında şömine mikroplardan zaten arınmış oluyor. Fakat temiz bir şömine görüntüsü istiyorsanız ya da yazın vereceğiniz bir davette şöminenizin içini bir sepet çiçekle süslemek istiyorsanız işte o zaman iyi bir temizlik yapmanız gerekir. Diyarbakır Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik’ten madde madde şömine ve ocak temizliği:

şömine temizliği
Ocağı düzenli süpürün. Ancak elektrik süpürgesiyle toplayacağınız kül kalıntıları arasında köz ve kor parçaları olmamasına çok dikkat edin. Bunlar elektrik süpürgesine zarar verir. Bacayı da her yıl temizletmeyi ihmal etmeyin, bunu da profesyonel baca temizleyicilere yaptırmanız gerekir.

Ocağın içini telle ovmayın. Ocak tuğlalarını bulaşık telleriyle ovmak zararlı olabilir. Ancak dış kenardaki tuğlaları bununla temizleyebilirsiniz.

Ocağın çevresi ve dış kenarlarını sert kıllı bir fırçayla da temizleyebilirsiniz. Yine içeride şöminenin yandığı bölümdeki tuğlalara zarar vermemeye özen gösterin.

Şöminenin koruma camını temizlerken yarım litre sıcak suya karıştırdığınız yarım bardak sirkeyle silerek isini alabilirsiniz. Bir çorba kaşığı amonyak da katarsanız bununla ıslatılmış bezle iyice siler sonra da durulayıp kurularsınız.

Ocak ve Şömine Kenarlarının Temizliği

ocak temizliği
Şömine çevresindeki is ve duman lekeleri çirkin bir görüntüdür. Özellikle de şömineyi sık kullanmayıp odanın dekoratif bir unsuru olarak görüyorsanız temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Kenarlar ve raftaki dekoratif tuğlaları bulaşık teli ya da sert kıllı bir fırçayla arıtıp sonra da durulayın. Eğer tuğlalar çok kirlenmişse özel bir deterjan alıp fırçalamalısınız. Ocak bölümü çini tuğlaysa onun için de diş fırçası ile çini temizleme spreylerinden kullanın.

Şömine kenarları mermerse asla tel ya da fırça kullanmadan yumuşak, nemli bir beze boraks sürüp bununla silmek de işe yarar.
Diyarbakır’ın en iyi temizlik şirketi Doğu Temizlik temizliğe dair ayrıntıları paylaşmaya devam edecektir. Her türlü temizlik hizmeti için profesyonel temizlikçi ekibimizden yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)