Elektrikli Süpürgeyle Temizlik bizi takip edin, instagram
Elektrik Süpürgesi Nasıl Kullanılır?

Elektrik Süpürgesi Nasıl Kullanılır?

Üzerinde biraz düşününce elektrik süpürgesinin harikalar yarattığını kabul edersiniz. Başka hangi araç bu denli az emekle bu kadar çok işe yarayabilir. Bütün çer-çöpü emerek o minik torbasına doldurur, size de torbayı atmak ya da boşaltmak kalır. Diyarbakır Temizlik Firmaları Doğu Temizlik sizler için elektrikli süpürgeyle temizliği ayrıntılarıyla inceledi.

elektrik süpürgesiyle temizlik

İki süpürge edinin. Bir tane büyük elektrik süpürgesi bir de gırgır tipi daha hafif ve kolay kullanılabilenden olursa işiniz kolaylaşır. Elektrik süpürgesiyle 

halıları, perdeleri ve ağır mobilyaları süpürür, gırgırı da günübirlik temizlikte yemekten sonra kırıntıları almak için ya da mutfakta ve çocuk odasında kullanırsınız. Elektrik süpürgesini açtığınızda bir yeri unutup tekrar aynı bölgeyi süpürmek zorunda kalmamak için sistemli olmalısınız. Eğer geniş bir salonda duvardan duvara halınız varsa onu da bölümlere ayırarak süpürün. 

Halıyı hayali karelere ayırıp bir bölüm bitmeden diğerine geçmeyin ve işinizi sırayla tamamlayın.

Zaman ayırın. Özellikle de kalın halılarda bu şarttır. Kalın tüylü halılar çok toz tutar. Bu yüzden de elektrik süpürgesiyle bir kez süpürmek yetmez. Bir yerin üstünden yeniden geçmek gerekir. Zaman ayırarak acele etmeden sabırla temizlerseniz elektrik süpürgesi tozları daha kolay emer. Ortalıktaki alanları birkaç kez ve ağır ağır süpürür, kenar ve köşeleri daha kolay ve çabucak temizleyebilirsiniz.
Çok ayakaltında olan yerleri daha sık süpürün. Bu işlemi belki de haftada birkaç kez yapmanız gerekir. Bu ayakaltındaki yerler de koridorlar, kapı girişleri, mutfak ve bütün tozu halıda toplayan sandalye altlarıdır.

Halıların Süpürülmesi

Halıların iki yüzünü de süpürün. Toz v kirin halıları yıpratmaması için elektrik süpürgesi ile hem yüzünü hem tersini süpürmeniz gerekir.

Doğal iplikle dokunmuş halıları elektrik süpürgesiyle süpürdükten sonra nemli bezle silin.

Uzun tüylü halılarınızı irmikle ovun, silkeledikten sonra süpürün.

Yıkanan halıları yıkadıktan sonra şekilleri bozulmasın diye düz bir yere yayıp kurutmalısınız. İpe asarsanız sarkarak şekilleri bozulur.
Sert yüzeyleri silmeden ya da yıkamadan önce süpürmek işinizi kolaylaştırır. Böylece toz ve kir, ıslak beze dolanıp daha çok yayılmamış olur. Yerleri çizmemek için süpürgenin ayarını değiştirin. Birkaç kere süpürgeyle gezindiniz mi toz ve kaba kirleri toplamış olursunuz. Radyatör araları ve süpürgelikler için süpürgenin ince uzun parçasından yararlanın.

Yılda birkaç kez koltuk ve kanepe şiltelerini, yastıkları açık havaya çıkarıp çırpmalısınız. Diyarbakır Temizlik Firmaları Doğu Temizlik koltuk yıkama hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Şiltelerin altından her çeşit ufak tefek kayıp eşyayı bulabileceğiniz gibi umduğunuzdan çok toz çıktığını da göreceksiniz.

Merdivenlerin Süpürülmesi

Merdivenleri elektik süpürgesiyle süpürmek hiç de kolay değildir. Biri size aksini söylerse sakın inanmayın. Süpürmeye en üst basamaktan başlayarak aşağı inin. Eğer elektrik süpürgeniz ağırsa hortumun uzanacağı yeri hesaplayıp merdivenlerin orta basamaklarından birine yerleştirin. Yukarıyı süpürüp sonra da süpürgeyi taşıyarak alt basamaklara geçin. Merdivenler çok kullanıldığı için sık sık temizlemek gerekir.

elektrikli süpürgeyle temizlik
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobilyaların Altlarının Süpürülmesi

Mobilyaların yerlerini değiştirin. Elektrik süpürgesini açtığınızda mobilyaların yerlerini değiştirerek altlarını da iyice süpürmek gerekir. Ancak kolayca taşıyabileceğiniz en kısa mesafeye çekmelisiniz. Örneğin bir koltuğu çekmek yerine geriye doğru arkaya yatırın. Yatağınızı da ayakucuna doğru çekerek bütün o tozların, kâğıt mendillerin toplandığı başucunu iyice temizleyin.
Elektrik kordonlarına dikkat edin. Süpürgeliklerin kenarından geçen kordonlara ve elektrik prizlerine dikkat ederek etraflarını özenle süpürün.

Mobilyalar da süpürülür. Koltukların bir kenarından başlayarak sırtını, sonra da diğer kenardan aşağıya doğru elektrik süpürgesiyle temizleyin.

İsterseniz bütün bu işleri kendiniz yapmak yerine Diyarbakır Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik profesyonel temizlikçi kadrosu da yapabilir.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)