Pratik Banyo Temizliği - Banyo Temizliği Nasıl Yapılır?
Pratik Banyo Temizliği

Pratik Banyo Temizliği

Banyo Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo temizliği için hazır mısınız? Banyoda temizliğe küvetle başlayın.

Önce küvetin etrafındaki duvar fayanslarını temizleyin. Bunun için sıvı veya krem deterjan ve fırça kullanın. Deterjanı sıktıktan sonra bir süre kirleri çözmesini bekleyin.

Fayansların birleşen kenarları fırçayla güzelce temizleyin. Deterjan köpüreceğinden nereyi temizlediğinizi anlayabilmek· için bir yerden başlayarak sırayla fırçalamalısınız.

banyo temizlik

Eğer küvetin etrafı perde değil de paravanla kaplıysa ya da duş kabininiz varsa bu paravanları da ovup fırçayla temizleyin sonra da silin. Eğer geçmeli kapı varsa ikisinin arasına deterjan sıkıp yağlı boya fırçasıyla temizleyin. Bütün banyoyu bitirmeden bir yeri durulamayın.

Duvarlar ve kapıların işi bitince küvetin içini de fırçalayıp ovun. Eğer banyo perdesi varsa söküp yıkayın. Küvetin tabanını toz deterjanla fırçalayın. Eğer küvet sentetik malzemeden yapılmışsa krem ve sıvı deterjan yeterlidir. Toz deterjanla ovarsanız iz kalabilir.

Küvetin fayanslarla birleştiği kenarlar, musluk ve duş bağlantılarının çevresi çok kir tutar. Buraları bir diş fırçası ya da küçük bir temizlik fırçasıyla temizleyin. Kirleri iyice kabartıp fırçayla temizledikten sonra çamaşır suyuyla parlatıp dezenfekte edebilirsiniz. Bu uygulamayı en sona bırakın.

Duvarlar, küvet ya da duş kabininin zemini iyice deterjanla temizlendikten sonra sıra durulamaya geldi. Duşunuzun kordonu ve başlığı sabit değilse bu kolayca durulamaya çok elverişlidir. Duş başlığını kullanarak önce duvarları sonra da küveti güzelce durulayın. Küveti elinizle kontrol ederek iyice durulandığından emin olmalısınız. Deterjan ve çamaşır suyu kalıntıları çok kaygan olduğundan ilk banyoda kazaya neden olabilir.

Lavaboyu da aynı şekilde fırça ve krem deterjanla ovun, lavabonun kenarlarını da ıslak bezle silin çünkü bazı tipleri durulamak zor olabilir. Sular yere akar.

Temizlik Şirketi Doğu Temizlik özel karışımlarını uygulayarak lavabo ve küvetlerinizde inanılmaz temizliğe kavuşun.

Pratik Lavabo ve Küvet Temizliği

🧼 Matlaşmış  fayanslar için limon suyu ve boraks karışımıyla bir macun hazırlayın. Bunu fayansın üstüne yayın. Biraz beklettikten sonra güzelce durulayın.

🧼 Fayansların kenarında biriken kirleri  tahta  fırçasıyla ovun. Zor kir ve lekelerde fırçayı çamaşır suyuna batırıp temizleyin.

🧼 Bunu tortuların üstüne  sıvayın.   Bir süre  bekledikten sonra durulayın.

➡️ Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

 

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)