En İyi Temizlik Şirketini Bulma Yolları
En İyi Temizlik Şirketini Bulma Yolları

En İyi Temizlik Şirketini Bulma Yolları

En İyi Temizlik Şirketi Nasıl Bulunur?

Genellikle bir arama motoru marifetiyle ulaştığımız temizlik şirketi ne kadar güvenilir? Temizlik şirketlerinden hizmet alanlar çoğunlukla şirketleri fiziksel olarak görmez, şirket sahipleriyle yüz yüze gelmezler. Gerçekten kurumsal hizmet veren şirketlerle merdiven altı şirketleri nasıl ayırt edebileceğinizi birkaç pratik yöntemle açıklamaya çalıştık.

en iyi temizlik şirketi


Temizlik şirketleri üçe ayrılır:

1. Merdiven altı temizlik şirketleri

2. Merdiven altı olup kurumsalmış gibi görünen temizlik şirketleri (En tehlikelileri bunlardır!)

3. Kurumsal temizlik şirketleri

Merdiven altı Temizlik Şirketleri

Bunları tanımak kolaydır. Kendilerini gizleme ihtiyacı duymazlar. Fiyatları nispeten daha uygundur. Fakat bir sorunla karşılaştığınızda muhatap bulmanız mümkün değildir. Aman diyelim!

Web Sitelerini Kontrol edin

Çoğunun web sitesi yoktur. Olsa bile kopyala-yapıştır birbirinin aynı web siteleri kullanırlar. Sosyal medya hesaplarında yıllar önce atılmış bir kaç fotoğraf ve telefon görürsünüz.

Telefon edin

Bu şirketleri tanımak için telefon etmeniz yeterlidir. Telefon edin ve birkaç soru sorun. Ne söylediğini dinlemenize gerek yok, arkadaki sesleri dinlemeniz yeterli. TV sesi ya da okey taşlarının çıkardığı sesleri duyuyorsanız doğru adrestesiniz, burası merdiven altı bir temizlik şirketi.

 

Merdiven altı Olup Kurumsalmış gibi Görünen Temizlik Şirketleri

İşte bunları tespit etmek zordur. Bazıları çok iyi kamufle olabilirler. Dijital dünyanın gelişmesiyle bir web sitenin arkasına gizlenebilir, sizi yanıltabilirler.

İnternet sitelerini Mutlaka inceleyin

Şirketin web sitesini inceleyin 0412 ile başlayan sabit bir telefon numarası var mı? Sadece mobil telefon numarası kullanıyorlarsa tebrikler, merdiven altı bir temizlik şirketi keşfettiniz.

İşletme Hesaplarını İnceleyin

Google işletme hesaplarını ve bu hesaplardaki yorumları inceleyin. Hesaptaki fotoğraflar gerçekten kendilerine mi ait ve yorumlar gerçek müşterilere mi ait anlamaya çalışın.

Hizmet Standartları Var mı?

Her temizlik hizmeti için oluşturulmuş bir prosedürleri var mı? “Hallederiz abla!” düsturuyla çalışıyorlarsa uzaklaşın. Çünkü standart bir hizmet anlayışları olmadığı için işi halletmeleri tesadüflere bağlıdır.

Kurumsal Temizlik Şirketleri

Bu şirketleri az oldukları için bulmak zordur fakat karşılaşınca tanımak çok kolaydır. Yukarıda saydığımız maddelerin tam tersi özelliklere sahiptirler. İlk etkileşim anından hizmet sonrası anına kadar her an muhatap bulabilirsiniz. Sorularınız ve sorunlarınız için destek ekipleri vardır. Alacağınız hizmetin nitelikleri hakkında bilgilendirilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre esnetilebilen standart bir hizmet anlayışları ve fiyat politikaları vardır. Hizmet verilen semte ve müşteri profiline göre fiyat ve verilen hizmetin niteliği değişmez. Gözünüzün arkada kalmadığı, ödediğiniz ücretin karşılığını aldığınız bir hizmet için kurumsal bir şirketle çalışmanızı öneririz.

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

 

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)