Diyarbakır Petek Temizleme - Petek Temizliği Şirketi bizi takip edin, instagram

Diyarbakır Petek Temizleme

Diyarbakır’da petek temizleme hizmeti alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken üç nokta vardır.  Tesisatı koruyucu solüsyon (ilaç) kullanımı, tahliye makinesi ve işinin ehli usta.

Diyarbakır petek temizliği yapılırken ilaçsız temizlik yapan firma veya kişiler tarafından maalesef mağdur edilebilmektedir. Maliyeti düşürmek amacıyla ilaçsız petek temizliğinin daha doğru olduğunu, ilacın petek ve tesisata zarar vereceğini iddia ediyorlar. Petek temizliğinde kullanılan koruyucu kimyasal peteklerde oluşabilecek pas, kireç, yosunların oluşmasını engeller ve peteklerin kirlenmesini geciktirir.

Diyarbakır petek temizleme yapılırken kullanılan makine temizliğin performansını etkileyen en önemli unsurdur. Makine ev tipi kalorifer peteği temizlemek için üretilmiş olmalıdır. Örneğin güneş enerjisi tesisatını temizlemek için üretilmiş bir makine kombi petek temizliğinde kullanılmamalıdır. Diyarbakır petek temizleme servisleri makine maliyetinden kaçmak için makinenin petek temizliğine uygunluğuna bakmadan kullanabilmekteler. Kalorifer peteği temizliği yaparken kullandığımız makine bu iş için üretilmiş oluş basınç ve darbeli vakumu peteğin içindeki bütün pislikleri yüksek tazyikin gücüyle temizlemektedir.

Petek temizliğinin doğru ve derinlemesine yapılabilmesi ve tesisatınızın zarar görmemesi için petek temizliği ustasının makineyi bağlayıp basıncı ayarlaması gerekmektedir. Her işin olduğu gibi petek temizlemenin de incelikleri vardır ve her işte olduğu gibi petek temizleme servislerinde merdiven altı işletmeler var. Temizliğin doğru ve verimli yapılabilmesi için bir petek temizleme şirketi ile görüşmeniz sağlıklı olacaktır.

Diyarbakır Petek Temizleme Fiyatı

Petek temizliği fiyatları petek sayısına göre belirlenmektedir. Ortalama bir evin petek temizlik fiyatı 150₺ - 200₺ dir. İlaç ve makine maliyetlerinden kısıp (doğru kimyasalı kullanmayıp bu iş için üretilmeyen ucuz makineleri kullanarak) daha düşük fiyatlar verenleri bulmak mümkündür.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme servisi makinesiyle gelip banyonuzda bulunan havlupana bağlantı yaprak peteğin içindeki kirli suyu boşaltır. Ardından temiz suyu tazyikli ve vuruşlu bir şekilde bütün tesisata verip genel bir temizlik yapar. Sonra bütün petekleri kapatıp tek tek her peteğin içinden tazyikli suyu geçirerek yüksek tazyikle petekleri bir bir temizler. Koruyucu solüsyonu peteklerde yaklaşık beş dakika gezdirip bütün tesisatın ilaçlanmasını sağlar. Son olarak durulama işleminden sonra petek yıkama başarıyla tamamlanmıştır.

Petek Temizleme Hizmeti Almam Gerekli mi?

  • Eviniz ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyacınız olabilir.
  • Petek temizleme, kombi ve kalorifer verimliliğini %40’a kadar arttırmanızı sağlar.
  •  Yakıt tasarrufu sağlar.
  • Tesisatta oluşan kireç, pas, tuz, çamur ve kirlerin kombinize zarar vermesini engeller.

Sosyal Medya

Yorumlar (0)

× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)